Жовтувальна софора здавна застосовується 144 Забайкалья. У 60і роки минулого століття почалися перші офіційні дослідження цієї рослини, які показали її перспективність. Зараз склад і дія софори вивчені досить добре. Вона визнана ефективним седативним, протиастматичним, протизапальним, антигістамінним і антигельмінтним засобом. Софора здатна замінити синтетичні транквілізатори, допомагає боротися з безсонням, заспокоїтися під час стресу, у разі підвищеної нервової дратівливості. Алкалоїди матрин і оксиматрин пригнічують розмноження хвороботворних бактерій; вживання препаратів софори всередину допомагає усунути дизентерію та розлад травлення. Софора позбавляє вістриць, лямблій, аскридів. Допомагає відновленню печінки у разі гепатиту, стримує розвиток хвороби. Нормалізує серцевий ритм, полегшує стан пацієнтів із коронарною хворобою серця. Знімає кашлеві спазми, заспокоює дихальний центр під час астми.
У разі зовнішнього застосування очищає шкіру від висипок, зокрема алергічного характеру (крапивниця, екзема). У формі спринців використовується для лікування ерозії шийки матки, припинення білизною, зняття запалень і хронічних захворювань сечостатевої органів.
Вживання софори жовткої збільшує в крові кількість лейкоцитів і стимулює імунну систему, а тому рослина може бути використана як елемент відновлювальної програми після лікування онкології (хіміо- та радіотерапії).
Способи застосування:
Отвар: 15 грамів софори виварювати в склянці води на водяній бані чверть години. Відфільтрувати. Розділити на два приймання — вранці та ввечері. За потреби дозу можна збільшити вдвічі.
Міцний відвар: 30 грамів софори виварювати в склянці води на водяній бані чверть години. Відфільтрувати. Вживати по 50 мл чотири рази на добу для позбавлення паразитів.
Настій: 5 грамів софори заварити в склянці окропу на 2 години. Відфільтрувати. Застосовувати зовнішньо та як спринців.
Настоянка: софору залити спиртом у співвідношенні 1:10. Настоювати в прохолодному приміщенні в тарі затемненого скла впродовж 15 днів. Відфільтрувати. Приймати по столовій ложці на добу, недовго до сну.
Протипоказання:
Софора жовтіюча безпечна для людини. Але жінкам під час вагітності та годування, а також дітям до 3 років приймати її треба лише за приписом лікаря. У разі передозування або виникнення алергічних реакцій приймання софори треба припинити.
- Ціна: 90 ₴